כתביו של מר שושני

מחברת 1CH3

מחברת שעל הכריכה שלה רשום המספר 7. במחברת שמונה דפים, ועל גבי כל הדפים שבמחברת זו כתובים דברים. בעמוד הראשון של המחברת כתובים דברים המתייחסים לעניינים מתוך פרק א של ספר מלאכי. בעמוד השני כתובים דברים המתייחסים לבלעם, לברכותיו ולשם 'ישראל'. מתוך הכתוב בעמוד הראשון: "[...] המזבח = שלחן ה', ממנו אוכל. נבזה ומלוכלך להדיוט גועל נפש לאכל על שלחן מלוכלך בדמים [...]". מתוך הכתוב בעמוד השני: "[...] כי לא (הועיל) נחש (שלי) ביעקב ו(גם) לא (הועיל) קסם (שלי) ב(נגד)ישראל [...]". לאורך המחברת טבלאות (כנראה של חישובי לוח שנה). בנוסף ישנו דף נפרד המצוי במחברת וגם על גביו כתובים דברים, וכן כתובים דברים על גבי הכריכה הקדמית הפנימית של המחברת.

מוזמנים להשאיר בתגובות את הפענוחים, המחשבות והחידודים שלכם

5 תגובות

 1. בעמ' 14 בחוברת זו מונח צעצוע צבעוני שלא סולק לפני הסריקה\זילום - דבר שקוטע את הטקסט.

  ב. כדאי מאד שתעשו טבלה באתר בה רישום המחברות ותוכנן - כמו גם המספר הרגיל שרשום עליהן- לא זה הקטלוגי, כדי שיהיה קל להתבונן בתוכן ורק אז להחליט מה לפתוח. האופן שזה קיים כיום מתיש מאד ולא מגרה
  ג. אשמח מאד לדעת היכן המחברות על הקבלה, וכן אם ישנן חישובים על המספרים בתנך, בפרק של משך שני הקדמונים, בפרק א ו-יא בבראשית

  1. גילי, תודה על תגובתך.
   1. אין זה צעצוע צבעוני שמונח על הדף האחרון.. לכל המחברות מצורף דף שהוא בעצם חזרה על אחד הדפים במחברת, עם טבלת צבעים, עניינים פנימיים של סקירות כתבי יד. הדף המדובר הוא אותו דף שמופיע בעמ' 6 באותה מחברת.
   2. רישום המחברות - התעלמנו ממספרי המחברות המופיעים על הכריכה, שכן יש כפילויות (יש כמה מחברות שממוספרות באותו מספר) ודווקא כדי למנוע בלבול החלטנו לעבוד לפי המספרים הקטלוגיים שנבחרו בספריה הלאומית. כך תהיה אחידות.
   לגבי רישום המחברות ותוכנן, ברגע שאנשים יתחילו לפענח ולהעלות באופן מסודר את תוכן המחברות, נוכל לערוך טבלה שכזו. המחברות הועלו קודם הפענוח ושושני עצמו לא השאיר לנו טבלה עם רישום המחברות ותוכנן.. עם זאת, בחלק מהדפים של המחברות באתר עצמו, ליד הכפתור להורדת המחברת, יש תיאור כללי של הנושאים בהם עוסקת המחברת, באדיבות האוצר של הספריה הלאומית שהעביר לנו את הרישומים שלו.
   3. המחברות על הקבלה - להבנתנו יש איזכורים של הקבלה במספר מחברות. ראה את הסעיף הקודם, בכמה מהמחברות מצוין מה הנושא שלהן.

   בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *